بیوگرافی آریانا سعید خواننده زن افغان و همسرش + عکس

آریانا سعید یکی از مشهورترین آواز خوان‌ها و خواننده‌های زن در افغانستان است و در لندن زندگی می‌کند، در ادامه این مطلب همسر آریانا سعید کیست و عکس‌های وی را خواهید خواند.

بیوگرافی آریانا سعید خواننده زن افغان و همسرش

یکتا مگ | سرویس چهره‌ها – آریانا سعید که بی‌تردید می‌توان گفت مشهورترین آوازخوان زن در افغانستان است، هرازگاهی جنجال‌آفرین می‌شود، گاهی پوشش غربی‌اش و گاهی هم اظهارات رک و صریحش منتقدان و مخالفانش را به خشم می‌آورد و مباحث داغی را در رسانه‌های اجتماعی در میان کاربران افغان ایجاد می‌کند.

آنچه در این مطلب می خوانید:

بیوگرافی آریانا سعید

بیوگرافی آریانا سعید خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای زن افغان در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ (۲۴ خردادماه ۱۳۶۴) در شهر کابل افغانستان به دنیا آمد و اکنون در شهر لندن انگلستان زندگی می‌کند. ترانه‌های او در میان افغان‌ها جابازکرده است. وی یکی از آوازخوانان محبوب در افغانستان است که علاقه‌مندان زیاد دارد. او همچنین به‌عنوان داور در سری مسابقات ستاره افغان حضور دارد.

مادر او تاجیک و پدرش پشتون است، وی در کودکی افغانستان را ترک کرد. آریانا و خانواده‌اش بعد از مهاجرت به پاکستان به اروپا سفر کردند و بعد از سپری کردن چند سال در سوئیس، در شهر لندن سکونت کردند. علاقهٔ وی به موسیقی از همان کودکی شروع شد. آریانا در دوران تحصیل در زوریخ سوئیس عضو گروه سرود بود. بعد از فارغ‌التحصیل شدن از رشتهٔ مدیریت تجارت، وی تصمیم گرفت که به‌عنوان یک هنرمند در عرصهٔ موسیقی فعالیت خود را آغاز کند.

علی‌رغم اینکه، آریانا در روزهای آغازین کار خویش با چالش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما بالاخره استعداد او با گرفتن جوایز زیادی، در بین مردم مطرح شد و اکنون او یکی از سرشناس‌ترین هنرمندان افغان است. گرفتن جوایزی چون: بهترین خوانندهٔ زن جوان، بهترین خواننده زن، بهترین اجراکنندهٔ زنده و بهترین ویدیوی سال ازجمله دست‌آوردهای هنری آریانا است.

بیوگرافی آریانا سعید

آریانا سعید در سال ۲۰۱۶ ازجمله ده شخص تأثیرگذار در جامعه افغانستان انتخاب شد. درمجموع ویدیو کلیپ‌های آریانا در یوتیوب توجه بیش از ۹ میلیون تماشاگر را به خود جلب کرده است. اکثر شعرها و آهنگ‌های ترانه‌هایی که می‌خواند، از ساخته‌های خود او است. آریانا اولین هنرمند افغان بوده که آهنگش ماشاالله در شبکه‌های جهانی پخش‌شده است و آهنگ بانوی آتش نشین او در شبکه جهانی “Mtv world” پخش شد.

مخالفت خانواده با خواننده شدن

۱۲ ساله بود که دریکی از آموزشگاه‌های موسیقی سوئیس به فراگیری علوم ابتدایی موسیقی پرداخت اما درنهایت با فشار خانواده مجبور به ترک شد.

می‌گوید من اما هیچ‌وقت آرام ننشستم و با تمام وجود و دور از همه در خفا تمرین می‌کردم تا موسیقی را یاد بگیریم چون‌که این تنها علاقه و سرگرمی من بود.

اولین ترانه و آهنگ رسمی و شهرت

اولین آهنگ آریانا سعید به نام ماشاالله ماشاالله بود که توسط یکی از پرودیسرهای بسیار مشهور پاکستانی و یکی از رپرهای خوب ترتیب داده شد.

پس از نشر این آهنگ، جاوید شریف، یکی از هنرمندان محبوب کشورمان با من در تماس شده و از من خواست تا یک کار جدید و کاملاً متفاوت باهم داشته باشیم بعد ما دو نفر آهنگ‌هایی به نام‌های «جلوه» و «بیا بیا» را باهم ثبت کردیم.

پس از این‌که این دو آهنگ در دست رس مردم قرار گرفت، مردم با من و صدای من آشنا شدند.

ازدواج و همسر آریانا سعید

ازدواج وی هنوز به صورت رسمی تایید نشده است اما با توجه به شواهد وی با حسیب سائد ازدواج کرده و رابطه دارد و شایعه شده است او یک دختر دارد که کذب می‌باشد، همچنین هر از گاهی شایعه قتل وی در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

آریانا سعید و همسرش حسیب سائد

آثار و آهنگ‌های آریانا سعید

نام ترانه ترانه‌سرا آهنگساز تنظیم
بانوی آتش نشین سلیمان دیدار شهرام فرشید شهرام فرشید
مادر افغان شهرام فرشید شهرام فرشید شهرام فرشید
قهرمان سلیمان دیدار شهرام فرشید شهرام فرشید
بی‌آغوش تو ندا فرشید شهرام فرشید شهرام فرشید
ماشاالله آریانا سعید شهرام فرشید حسیب ساعد
لحظه‌ها فرشید وحدت شهرام فرشید شهرام فرشید
بچه کابل آرش هویدا آرش هویدا حسیب ساعد
زن هستم سلیمان دیدار شهرام فرشید شهرام فرشید

جوایز و افتخارات آریانا سعید

  •  ۲۰۱۵ در مراسم جایزه موسیقی «بیگ اپل موزیک» که در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد، آریانا سعید جایزه بهترین آوازخوان زن افغانستان را بدست آورد.
  •  ۲۰۱۱ جایزه بهترین هنرمند زن در جوایز بین‌المللی تلویزیون آریانای افغانستان
  •  ۲۰۱۱ برنده جایزه بهترین اجرای زنده مجری تلویزیون بین‌المللی افغانستان آریانا
  •  ۲۰۱۰ بهترین هنرمند جدید زن توسط “ATN” (شبکه تلویزیونی آریانا)
  •  ۲۰۱۷ جایزه (نماد) یا الگوی افغانستان از طرف جشنواره موسیقی در هامبورگ 《بیگ اپل میوزیک 》
  •  ۲۰۱۷ جایزه بهترین هنرمند زن از طرف جشنواره موسیقی هامبورگ 《بیگ اپل میوزک》
  •  ۲۰۱۷ جایزه آواز افغانستان از طرف تلویزیون ملی افغانستان

کنسرت‌های جنجالی آریانا

از همان روزهای اول حضور آریانا سعید در افغانستان اجراهای او در تلویزیون و بعدها در کنسرت‌ها مورد توجه و جنجال بسیاری قرار گرفت. در اولین اجرای آریانا سعید در تلویزیون طلوع، او آهنگی از خواننده افغانستانی فقید احمد ظاهر را اجرا کرد که در این اجرا لباسی سفید بر تن داشت که تنگ بودن آن باعث بحث و جنجال بسیاری در میان مردم افغانستان در شبکه‌های اجتماعی شد.

کنسرت روز استقلال در کابل در سال ۲۰۱۷ به مناسبت روز استقلال افغانستان آریانا سعید کنسرتی را در کابل برگزار کرد که با جنجال‌های زیادی از طرف بعضی افراد دینی به دنبال داشت قرار بود این کنسرت در استادیوم غازی با شرکت ۲۰ هزار نفر برگزار شود ولی به خاطر مشکلات امنیتی این کنسرت در هتل اینترکانتینانتال کابل با اشتراک ۵ هزار نفر برگزار شد. آریانا در مورد این کنسرت گفت که تجلیل از جشن استقلال در میان جوانان به فراموشی سپرده‌شده، او با اجرای کنسرتی در پی زنده کردن آن است و قصد دارد پول که از این کنسرت بدست می‌آورد را به بیجا شدگان میرزا اولنگ کمک کند. این کنسرت با موفقیت برگزار شد.

کنسرت جنجالی آریانا سعید در لندن

در کنسرتی که در پاریس برگزار شد بار دیگر لباس او جنجالی شد باوجود آنکه لباس آریانا در این کنسرت آستین‌های بلند و یقهٔ بسته دارد و هیچ جای از بدن او را نشان نمی‌دهد اما منتقدانش می‌گویند که چون به رنگ بدن است طراحی این لباس طوری صورت گرفته که برجستگی برخی اعضای بدن آریانا سعید را نشان می‌دهد. این موضوع باعث جنجال بسیاری در میان افغان‌ها و رسانه‌ها شد.

عکس های آریانا سعید

عکس های آریانا سعید

آریانا سعید بدون آرایش

عکس بی حجاب آریانا سعید

خواننده زن افغانی

بیشتر بخوانید: بیوگرافی شکوفه عزیزی و همسرش محسن فرمایشیان

اینستاگرام آریانا سعید

در مطلب بالا بیوگرافی آریانا سعید خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای افغان را خواندید، همچنین شما برای پیگیری فعالیت‌های هنری وزندگی روزانه وی می‌توانید به آدرس اینستاگرام او مراجعه کنید.

aryanasayeedofficial@

2 نظرات

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید