زمان واریز یارانه معیشتی شهریور ۱۴۰۱ به صورت نقدی

هنوز دولت زمان واریز یارانه معیشتی شهریور ۱۴۰۱ به‌صورت نقدی را اعلام نکرده است اما احتمالاً یارانه شهریورماه ۱۴۰۱ روز یکشنبه ۲۰ شهریورماه و یا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یارانه معیشتی شهریور 1401

یکتا مگ | سرویس اخبار – طبق دهک بندی که از سوی دولت صورت گرفت یارانه جدید برای همه واریز نشد و کسانی که یارانه جدید برایشان واریز نشده بود در سامانه‌ای که از سوی دولت اعلام‌شده بود اعتراض خود را ثبت کردند پس از ثبت اعتراض مردم برای یارانه جدید دولت اعتراض‌ها را بررسی کرد و یارانه جدید برای مردم واریز د ولی غیرقابل بداشت است تا نتیجه قطعی دولت برای برداشت یارانه جدید اعلام شود.

یارانه معیشتی شهریور ۱۴۰۱ به‌صورت نقدی یا کالایی

در حالی چهارمین مرحله از یارانه‌های نقدی هفته گذشته به‌حساب خانوار واریز شد که هنوز حذف‌شدگان یارانه امکان ثبت‌نام برای دریافت یارانه را دارند.

این در شرایطی است که زیرساخت‌های طرح کالابرگ در حال آماده‌سازی است و بنا به گفته وزیر اقتصاد، گزارش طرح کالابرگ قرار است تا آخر مرداد ارائه شود! و امیدواریم اوایل شهریورماه بعد از ارائه گزارش، تصمیم نهایی در خصوص جزییات تغییر شیوه پرداخت یارانه‌ها صورت گیرد!

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز در پاسخ به این سؤال که یارانه بعدی (یارانه معیشتی شهریور ۱۴۰۱) نقدی است یا کالایی! عنوان کرده تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگرفته باشد، یارانه‌ها به‌صورت نقدی پرداخت می‌شود و هنوز هم ابلاغی صورت نگرفته، بنابراین فعلاً گفته می‌شود ماه بعد هم پرداخت به‌صورت نقدی خواهد بود.

در این‌میان، پیش‌بینی می‌شود تغییر در شیوه پرداخت یارانه‌ها از مهرماه کلید بخورد. البته به باور کارشناسان، اگر دولت قصد واقعی برای تغییر شیوه پرداخت داشته باشد.

بااین‌حال، یارانه نقدی مردادماه هفته گذشته واریز شد و این، چهارمین یارانه نقدی پس از جراحی اقتصادی دولت و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

بیشتر بخوانید: تأکید رئیس‌جمهور بر لزوم برای عرضه کالاها به قیمت منصفانه

 

پرداخت یارانه نقدی از اردیبهشت امسال و به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالای اساسی با رویه جدید و مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به‌تناسب دهک‌بندی صورت گرفته! برای ۹ دهک پرداخت می‌شود؛ به‌طوری‌که برای سه دهک اول به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار و مابقی دهک‌ها ۳۰۰ هزار تومان است.

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید