رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله ای که توسط پدر سر بریده شد!

رومینا اشرفی دانش‌آموز تالشی متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق واقع در شهرستان تالش می‌باشد که به‌طور فجیعی توسط پدرش سرش از تنش جدا شد و به قتل رسید.

رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله ای که توسط پدر سر بریده شد!

یکتا مگ | سرویس اخبار – به گزارش «تابناک»، به نقل از رسانه محلی «گیل خبر»، رومینا اشرفی متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق از شهرستان تالش، دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود، به گفته محلی‌ها مخالفت‌های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت‌های فرهنگی، آن‌ها را به فکر فرار از منزل وا داشت؛ اما پیگیری‌های خانواده‌ها به دستگیری آن‌ها توسط پلیس منجر می‌شود. به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته اما به‌ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می‌شود.

رومینا اشرفی

آنچه در این مطلب می خوانید:

ماجرای قتل رومینا اشرفی

رومینا اشرفی با یکی از پسران همشهری خود رابطه دوستی برقرار کرده و تصمیم می‌گیرد که با یکدیگر ازدواج کنند اما خانواده آن‌ها با این وصلت مخالف بوده‌اند و در نهایت این دختر با پسر مورد علاقه خود از خانه فرار می‌کند.

بعد از پیگیری‌های خانواده آن‌ها در نهایت تحت تعقیب پلیس قرار می‌گیرند و بعد از گذشت مدتی توسط پلیس دستگیر شده و به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند.

به گفته افراد محلی این دختر ۱۴ ساله اعلام کرده که اگر او را تحویل پدرش بدهند امنیت جانی نخواهد داشت اما کسی حرف او را باور نکرده است.

در نهایت او به خانواده‌اش تحویل داده می‌شود اما خشم پدر همچنان شعله‌ور بوده و سرانجام زمانی که رومینا در خواب بوده با استفاده از داس سر از تنش جدا می‌کند و به قتل می رساند.

روز وقوع جرم

شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا اشرفی به خانه، جو حاکم بر خانه نه‌تنها آرام نمی‌گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالاگرفته و آتش خشم پدر شعله‌ورتر می‌شود تا جایی که پدر در روز یک خرداد با خلوت کردن خانه، گردن رومینای ۱۴ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می‌کند.

بعد از وقوع جرم

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش  ( رومینا اشرفی ) اعتراف می‌کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می‌شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم. در هر صورت قتل رومینا با واکنش‌های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. به‌واقع این‌گونه موارد ازجمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می‌فشارد و شاید لازم است تا مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ نمایند.

پیج اینستاگرام رومینا اشرفی

پیج اینستاگرام رومینا اشرفی

بعد از انتشار این خبر برخی از افراد سودجو اقدام به ساخت پیج های جعلی با نام این دختر کرده‌اند تا بتوانند فالوئر جمع کنند.

این دختر در اینستاگرام هیچ پیجی ندارد و اگر هر پیجی با نام او دیدید فیک و جعلی می‌باشد.

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید