لغو مراسم روز قدس در سراسر کشور پس از چهل سال از گذشت انقلاب

لغو مراسم روز قدس در سراسر کشور به علت اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس به‌صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت. این برای اولین بار است که در این چهل سال اخیر مراسم روز قدس لغو شده است.

لغو مراسم روز قدس در سراسر کشور پس از چهل سال

یکتا مگ | سرویس اخبار – شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس به‌صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت و به‌منظور کسب فیض حداکثری از بیانات، ولی امر مسلمین هیچ برنامه‌ای دیگری تحت عنوان روز قدس برگزار نخواهد شد.

لغو مراسم روز قدس

در این اطلاعیه آمده است:«روز جهانی قدس یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین یادگاران احیاگر اسلام ناب محمدی حضرت امام خمینی و نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر حمایت جهانی از مردم رنج‌کشیده فلسطین است.

روز قدس نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام به‌ویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف به‌مثابه مسئله اول جهان است. آرمانی که متعلق به همه ابناء آزادی‌خواه بشر و درد مشترک همه انسان‌های عدالت‌طلب به‌عنوان حادثه‌ای برای موحدین و مؤمنان در اعصار گذشته، حال و آینده از روزی که مسجدالاقصی پایه‌گذاری شد تا همیشه تاریخ است.

علت لغو مراسم روز قدس

یوم‌الله قدس روز دمیدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی و برافراشته‌تر کردن پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی و مقاومت توأم با امید و معنویت تا آزادی فلسطین و محو کامل غاصب قبله اول مسلمین و جرثومه فساد یعنی رژیم جعلی، کودک کش و نژادپرست صهیونیستی است.

بی‌شک پاسداشت موضوع فلسطین به‌عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل ناپذیر است، لذا در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با ویژه برنامه‌ای بس گران‌بها و استثنایی پاسداشته خواهد شد و آن عبارت است از: سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی بر این اساس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان (۲ خرداد ۱۳۹۹ ـ. مصادف با ۲۲ می ۲۰۲۰ میلادی) رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲: ۰۰ (به وقت تهران) به‌صورت زنده با امت اسلامی سخن خواهند گفت.

این سخنرانی به‌صورت زنده از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین‌المللی پخش خواهد شد.

به همین مناسبت و به‌منظور کسب فیض حداکثری از بیانات حکیمانه و راهگشای، ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای هیچ‌گونه برنامه‌ای تحت عنوان مراسم روز قدس در هیچ نقطه‌ای از کشور برگزار نخواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم تأکید کرد که هیچ مراسمی در روز جهانی قدس در استان برگزار نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: زمان فروش و قیمت هر برگه سهام عدالت مشخص شد

لغو رژه موتوری

پس از لغو مراسم روز قدس حجت الاسلام مولایی افزود: بر این اساس برنامه تجمع در مساجدی که وضعیت آن‌ها سفید شده و همچنین رژه موتوری که قرار بود برگزار شود، لغو است.

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید