بیوگرافی لاله صدیق اتومبیلران زن ایرانی معروف به شوماخر کوچولو

لاله صدیق ورزشکار ایرانی و قهرمان اتومبیل‌رانی ایرانی در ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۵۵ به دنیا آمد و تاکنون ازدواج نکرده و همسری ندارد. در ادامه بیوگرافی لاله صدیق را در یکتا مگ بخوانید.

بیوگرافی لاله صدیق اتومبیلران زن ایرانی

یکتا مگ | سرویس چهره‌ها – لاله صدیق ورزشکار زن ایرانی در ۲۷ بهمن ۱۳۵۵ در شهر تهران در خانواده‌ای ۶ نفره به دنیا آمد و فرزند ارشد خانواده می‌باشد. وی در چند رشته از جمله اتومبیل‌رانی رالی بانوان، سوارکاری و خلبانی فعالیت دارد و سابقه قهرمانی در اتومبیل‌رانی و سوارکاری را نیز دارد.

وی نخستین زن در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که در یکی از رشته‌های ورزشی (اتومبیل‌رانی) به رقابت با مردان پرداخته است. وی همچنین به‌عنوان مسئول آموزش بخش بانوان فدراسیون اتومبیل‌رانی ایران، مشغول به فعالیت است.

او هم‌اکنون ساکن تهران و دانشجوی دکتری مهندسی محصول است. وی سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی را نیز در سابقه علمی خود دارد.

آنچه در این مطلب می خوانید:

شروع اتومبیل‌رانی به‌صورت حرفه‌ای

او از ۱۳ سالگی به تمرین رانندگی می‌پرداخت و به تماشای مسابقات رانندگی می‌رفت. وی در این رابطه می‌گوید: حتی سال‌های دبیرستان هم روزهای پنج‌شنبه با ماشین می‌رفتم مدرسه. بعداً که گواهینامه گرفتم می‌رفتم پیست و مسابقات را نگاه می‌کردم. گاهی بعد از پایان مسابقه آقایان از مسئولان می‌خواستم اجازه دهند من با ماشینم در پیست فقط دور بزنم.

لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی زنان

وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد؛ هنگامی که برای نخستین بار زمزمه‌های برگزاری مسابقات رالی در ایران به گوش می‌رسید. او در مسابقات کارتینگ نیز تجاربی دارد و یک‌بار حین مسابقه کارتینگ تصادف کرد و از ناحیه سر و ستون مهره دچار آسیب‌دیدگی شدید شد.

ازدواج و همسر لاله صدیق

وی تاکنون ازدواج نکرده است و در مورد این موضوع می‌گوید: تاکنون بیشتر درگیر درس و ورزش بودم و لابه‌لای زمانی که به تمرین و آماده سازی اختصاص می‌دادم فرصتی نداشتم تا روی ازدواج فکر کنم.

لاله صدیق و همسرش

عکس لاله صدیق در کنار برادرش

با این وجود ترجیح می‌دهم اگر این اتفاق برایم رخ داد با کسی باشد که در این عرصه نقش مشوق من را بازی کند.

فیلم اتومبیلران دختر

در سال ۲۰۰۸ داریوش بازرگان برای کارگردانی فیلمی به نام Girl racer برای برنامه This world کانال دو بی‌بی‌سی به ایران آمد. این فیلم مستندی از زندگی لاله صدیق به‌عنوان یک زن اتومبیل‌ران ایرانی بود. او در این فیلم به بررسی چالش‌ها و موانع زنان ایرانی برای شرکت در این‌گونه مسابقات پرداخت. کارگردان ضمن به تصویر کشیدن مشکلات لاله صدیق برای کسب جواز مسابقه با مردان او را با آنجلینا جولی مقایسه کرده است.

فیلم جنجالی لاله

زندگی لاله صدیق موضوع فیلم‌نامه فیلم سینمایی جنجالی «لاله» قرارگرفته است. ساخت این فیلم طی چند سال گذشته با حاشیه‌های بسیاری برای دولت محمود احمدی‌نژاد و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی همراه بوده است. این فیلم هم‌اکنون مراحل تولید را پشت سر می‌گذراند.

قهرمان اتومبیلرانی زنان ایران

ماشین موردعلاقه لاله صدیق

او می‌گوید ماشین موردعلاقه من «بوگاتی ویرون» است که البته سریع‌ترین ماشین شهری است که تاکنون ساخته شده است و چهارصد و هفت کیلومتر سرعت آن است. ماشین شهری من «هیوندای سوناتا» است و دوست دارم معمولاً بین خانواده بنز یا بی.ام.و ماشین داشته باشم.

تصادف لاله صدیق با مینی‌بوس

وی در مورد تصادفش می‌گوید که یک‌بار در شهر رانندگی می‌کردم و منجر به شکستن پایم شد. باعث این مسئله اشتباه از جانب یک راننده مینی‌بوس بود که تصادف خیلی بدی بود.

حضور در برنامه دورهمی

وی در جمعه شب در برنامه دورهمی حضور پیدا کردند و به گفتگو با مهران مدیری پرداختند. این برنامه از شبکه نسیم پخش شد.

عکس های لاله صدیق

لاله صدیق

عکس لاله صدیق

لاله صدیق و مادرش

لاله صدیق در کنار مازیار ناظمی

بیشتر بخوانید: بیوگرافی آریانا سعید خواننده زن افغان و همسرش

اینستاگرام لاله صدیق

در مطلب بالا بیوگرافی لاله صدیق اتومبیل‌ران زن ایرانی را خواندید، همچنین شما برای پیگیری فعالیت‌های ورزشی وزندگی روزانه وی می‌توانید به آدرس اینستاگرام او مراجعه کنید.

lalehsedigh@

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید